Την ήττα με 4-2 από την Κηφισιά και τον αποκλεισμό από τη φάση των 32 του Κυπέλλου ΕΠΣΑ γνώρισε ο Πανιώνιος.

Ο Δημήτρης Κοροπούλης παρέταξε τον Πανιώνιο με αρκετές αλλαγές. Οι κυανέρυθροι πήραν το προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο η Κηφισιά στο δεύτερο μέρος ήταν αποτελεσματική και μέσα σε λίγα λεπτά έκανε την ανατροπή παίρνοντας τη νίκη – πρόκριση.

To 0-1 έγινε για τον Πανιώνιο μόλις στο πρώτο λεπτό με σκόρερ τον Δρίτσα, ο οποίος σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα.

Στο 25′ ο Πανιώνιος διπλασίασε τα τέρματά του. Τριάντης και Δρίτσας συνεργάστηκαν από τα δεξιά, και ο Ζαμάνης εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι πλασάροντας εύστοχα για το 0-2.

Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ζέλο, ενώ στο 52′ ισοφάρισαν με τον Διονέλλη.

Η Κηφισιά στο 53΄έκανε την ανατροπή με γκολ του Πουλάκη, για να έρθει το τελικό 4-2 στο 60ο λεπτό.

Η σύνθεση του Πανιωνίου: Αυγερινός, Τριάντης, Κούτρας (71′ Πίσπας), Καραβίδας, Τσαπατσάρης, Κουτσάκης, Ζαμάνης, Παπαδόπουλος (58′ Τσιούρης), Λιούμης (71′ Ψύχας), Νίνο (46′ Πρόι), Δρίτσας (58′ Αργυρίου).