Η Αγγλία νίκησε στα τελευταία λεπτά την Πολωνία (2-1), κάνοντας το 3/3 στον όμιλο.

Πιέστηκε, αλλά νίκησε η Αγγλία την Πολωνία 2-1, με τον Μαγκουάιρ να σκοράρει λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Ρόμπερτ Λεβαντόφκσι λόγω τραυματισμού και τελικά το πλήρωσαν στην 3η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Ανδόρα – Ουγγαρία 0-4

Έβρεξε γκολ στην Ανδόρα, με τους γηπεδούχους να κρατούν μεν για 45′ λεπτά τους Ούγγρους στο μηδέν, αλλά δεν άντεξαν περισσότερο. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ατίλα Φιόλα, άνοιξε το σκορ, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, που πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0. Στο 51ο λεπτό, ο Ντάνιελ Γκαζνταγκ έκανε το 2-0 και στο 58’, ο Λάζλο Κλάινχάιζλερ έγραψε το 3-0, ενώ στο 90’,ο Λόιτς Νέγκο πέτυχε καρέ τερμάτων για την ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Ανδόρα ήταν να μειώσει στο 90+4’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκ Πουγιόλ. Η Ουγγαρία έμεινε έτσι σε τροχιά για τη δεύτερη θέση, που θα την οδηγήσει και στα πλέι οφ.

Σαν Μαρίνο – Αλβανία 0-2

Για ακόμη ένα παιχνίδι το Σαν Μαρίνο έμεινε χωρίς νίκη και χωρίς βαθμό στον όμιλο του, σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες. Αν και οι γηπεδούχοι κράτησαν την Αλβανία, χωρίς σκορ για αρκετό διάστημα, ωστόσο το γκολ του Ρέι Μανάι στο 63’ ήταν αρκετό για να τους δώσει ώθηση για τη συνέχεια, με τον Ουζούνι στο 85’ να βάζει και το κερασάκι, γράφοντας το τελικό 2-0. Σημαντική νίκη για τους Αλβανούς που έχουν ελπίδες για τη συνέχεια των προκριματικών.