Το Βέλγιο μπήκε με το δεξί αν και βρέθηκε να χάνει στην αρχή, ωστόσο επικράτησε με 3-1 της Ουαλίας.

Με Ντε Μπρόινε, Αζάρ, Λουκάκου, η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ είχε την απάντηση κόντρα στην Ουαλία και ξεκίνησε τις υποχρεώσεις τις για τα προκριματικά του Mundial με τον καλύτερο τρόπο. Αν και ο Αζάρ δεν είναι αυτός της Ρεάλ αλλά ο αδερφός του, οι Διάβολοι του Ρομπέρτο Μαρτίνεθ δεν είχαν πρόβλημα μετά το γκολ με το οποίο άνοιξαν το σκορ οι Ουαλοί και με πειστικό τρόπο ξεκίνησαν όπως έπρεπε τη δουλειά για την πρωτιά στον 5ο όμιλο.

Το σκορ για την παρέα του Γκάρεθ Μπέιλ άνοιξε στο 11’ ο Γουίλσον, όμως το Βέλγιο πριν βγει το ημίχρονο είχε προλάβει να κάνει τη δουλειά. Στο 22’ ο σταρ της Μάντσεστερ Σίτι, Κέβιν Ντε Μπρόινε, ισοφάρισε και έξι λεπτά αργότερα ο Τόργκαν Αζάρ ολοκλήρωσε την ανατροπή. Με το σκορ στο 2-1, δεν θα μπορούσε να λείψει από το πάρτι ο Ρομέλου Λουκάκου και ο άσος της Ιντερ έβαλε και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ στο 73’ για το τελικό 3-1.