Ο Πανιώνιος έμεινε στο 1-1 κόντρα στην Ηλιούπολη στην Νέα Σμύρνη, ωστόσο συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου ομίλου συνεχίζει να είναι ο Πανιώνιος, παρά την εντός έδρας ισοπαλία στο ντέρμπι κορυφής, με αντίπαλο την Ηλιούπολη. Η ομάδα του Τάσου Τασιόπουλου ήταν αυτή που προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και για την ακρίβεια στο 9΄ με τέρμα του Γεμιστού.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κοροπούλη ανέβασαν την απόδοση τους και στο 26΄ έχασαν σημαντική ευκαιρία, για να ισοφαρίσουν με το σουτ του Μούντριχα να αποκρούεται ενστικτωδώς από τον Μακρυωνίτη. Ότι δεν κατάφεραν οι «κυανέρυθροι», σε εκείνο το χρονικό σημείο, το πέτυχαν στο 35΄με τον Μούντριχα να φέρνει το ματς στα ίσα. Στα λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι, με συνέπεια το 1-1 να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο β΄ ημίχρονο η Ηλιούπολη μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, με συνέπεια να έχει δύο μεγάλες ευκαιρίες με τους Λάμπη και Γεμιστό για να κάνει το 1-2… Η απάντηση από την ομάδα της Νέας Σμύρνης, στις ευκαιρίες των φιλοξενούμενων ήρθε με μία κεφαλιά του Μούντριχα, την οποία και μπλόκαρε εύκολα ο Μακρυωνίτης, με το 1-1 να μένει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.