Η Εθνική που έκανε περήφανη όλη την Ελλάδα το 2004, επικράτησε με 5-3 των Legends της Ισπανίας σε φιλικό φιλανθρωπικού χαρακτήρα.

Πρωταγωνιστής ο Στέλιος Γιαννακόπουλος που πέτυχε χατ-τρικ.

Η ομάδα του Ότο Ρεχάγκελ βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο μετά τα τέρματα των Καράσκο και Αλφόνσο Πέρεζ (11′ και 22′).

Στο δεύτερο μέρος όμως, η Εθνική ήταν καλύτερη και κατάφερε να μειώσει με πολύ ωραίο γυριστό του Καραγκούνη στο 54ο λεπτό. Η Ισπανία με τον Λούκε δύο λεπτά μετά πέτυχε και τρίτο τέρμα.

Μετά το τρίτο γκολ η Εθνική πήρε μέτρα στο γήπεδο έχασε αρκετές ευκαιρίες, όμως στο 70′ ο Γεωργιάδης που είχε περάσει ως αλλαγή – και ήταν ο καλύτερος του γηπέδου – κέρδισε πέναλτι ο Μπασινάς το εκτέλεσε άστοχα αλλά ο Γιαννακόπουλος από κοντά έκανε το 2-3.

Αυτή η Εθνική βέβαια δεν χάνει! Στα τελευταία δέκα λεπτά έκανε την ανατροπή με τον Γιαννακόπουλο να πετυχαίνει άλλα δύο τέρματα κάνοντας χατ – τρικ και πανηγυρίζοντας αλά … Γκριεζμάν και τον Κατσουράνη να βάζει και αυτός ένα γκολ για το τελικό 5-3.