Ο ΠΑΣ Γιάννενα, παρότι ηττήθηκε απ την Ομόνοια, σε φιλική αναμέτρηση επί Πολωνικού εδάφους με 2-1 σκορ, είχε θετική εμφάνιση.

Οι Ηπειρώτες έχασαν με 2-1 δεχόμενοι γκολ στην εκπνοή του αγώνα, όμως για 60-65 λεπτά το επίπεδο ποδοσφαίρου της ομάδας, τηρουμένων των αναλογιών, ήταν πολύ καλό.

Η κυπριακή ομάδα άνοιξε το σκορ στο 10′ με κεφαλιά του Μίλετιτς, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπρούνο. Πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η άμεση ισοφάριση για τον ΠΑΣ, μετά από λάθος του Λέτσγιακς και κλέψιμο στον χώρο του κέντρο. Ο Λόλης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα. Στο 89ο λεπτό ο Κακουλλής διαμόρφωσε το τελικό σκορ για την Ομόνοια. Να σημειωθεί πως στο πρώτο φιλικό ματς ο ΠΑΣ είχε αναδειχθεί ισόπαλος 1-1 κόντρα στην Μπάνικ Οστράβα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Πριόρ (46’ Αθανασίου), Σόρια (62’ Τσάβος), Παντελάκης (90’ Τσίρης), Εραμούσπε (46’ Μπαγκαλιάνης), Κιάκος (46’ Ποζνάνσκι), Καραχάλιος (62’ Πήλιος, 90’ Ρίζος), Μπιλμπάο (46’ Ριένστρα), Λιάσος (62’ Κύρκος, 90’ Ν. Λώλης), Αλ. Λώλης (46’ Ροσέρο), Σταματελόπουλος (62’ Παμλίδης) και Μορέιρα (62’ Τζίμας)

Ομόνοια (Νιλ Λένον): Φαμπιάνο (46′ Ουζόχο), Μάθιους (59′ Ψάλτης), Μίλετιτς, Λάνγκ (59′ Γιούστε), Λέτσγιακς (66′ Βενιζέλου), Μπασιρού (46′ Ντίσκερουντ), Χαραλάμπους (61′ Ασημένος), Σάββα, Μπρούνο (46′ Χρίστου), Παπουλής (46 Ζευκής), Μάταβς (46′ Κακουλλής).