Επιστροφή στις νίκες για τον Διαγόρα, ο οποίος επικράτησε με 1-0 του Αιγάλεω εντός έδρας σε αγώνα για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το τέταρτο του τρίποντο μέσα στην έδρα του πανηγύρισε ο Διαγόρας… Σ΄ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες καλές στιγμές, η ομάδα του Πέτρου Ρουτζιέρη ήταν αυτή που στο 42΄ κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τέρμα του Μπαρμπαρούση.

Από το σημείο εκείνο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με συνέπεια το υπάρχον σκορ να μείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο «γηραιός» ενέτεινε την πίεση του, προκειμένου να φτάσει στο γκολ που θα του έδινε σκορ ασφαλείας.

Ωστόσο παρά τις όποιες ευκαιρίες είχαν οι Ροδίτες, δεν άλλαξε κάτι στο σκορ το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα. Έπειτα από το αποτέλεσμα αυτό ο Διαγόρας σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και βρίσκεται πλέον σε απόσταση βολής από την δεύτερη θέση…