Πέπε και Λακαζέτ έφεραν τούμπα το ματς για την Άρσεναλ που με ανατροπή στο 95ο λεπτό πήρε τη νίκη με 2-1 επί της Γουλβς και… βλέπει Ευρώπη.

Η Άρσεναλ μέσα σε δέκα λεπτά κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή κόντρα στην Γουλβς και πήρε νίκη «χρυσάφι» που τη φέρνει σε θέση… οδηγού για το εισιτήριο του Champions League.

H Γουλβς μπήκε πολύ δυνατά στο Emirates και μόλις στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Χι Τσαν να εκμεταλλεύεται τραγικό λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων νίκησε τον Ράμσντεϊλ για το 1-0. Οι «κανονιέρηδες» του Μικέλ Αρτέρα… έπνιξαν τους «λύκους» μετά το 1-0 και παρά τις αρκετές ευκαιρίες που σπατάλησαν βρήκαν τρόπο να γυρίσουν το ματς.

Ο Πέπε στο 82′ έπειτα από ωραία ασίστ του Ενκέτια ισοφάρισε σε 1-1 με δυνατό πλασέ. Όμως η Άρσεναλ δεν έμεινε εκεί και στο τελευταίο ουσιαστικά λεπτό βρήκε την πολυπόθητη νίκη, με τον Αλεξάντρ Λακαζέτ να κάνει το υπέροχο 1-2 με τον Πέπε και να νικάει τον Ζοσέ Σα για το τελικό 2-1 στο Emirates.