Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα για πάρει μια νίκη μέσα στην έδρα της Γουέστ Μπρομς, την οποία και νίκησε με 2-1 τελικό σκορ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πρέσαρε, έχοντας μόλις στο 5’ την πρώτη της καλή φάση από σουτ του Ρασφορντ που μπλοκαρίστηκε. Ο ίδιος στην πορεία μοίρασε πολύ ωραία την μπάλα και ο Λουκάκου τελείωσε τη φάση στο 27’ για να γραφτεί το 0-1. Πολύ σύντομα όμως ήρθε και το 0-2 από τον Λίνγκαρντ, ο ποίος εντυπωσιακά πέτυχε τα δίχτυα και το 0-2 για το πρώτο μέρος. Μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πιέσουν λίγο αλλά χωρίς να απειλήσουν ουσιαστικά.

Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος όπου η Γουέστ Μπρομς πήρε για λίγο την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα της επανάληψης. Από το 70′ όμως και μετά, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν πιο ψηλά και πίεσαν με αποτέλεσμα στο 77′ να μειώσουν κιόλας. Ο Έβανς από το κόρνερ βρήκε τον Μπάρι ο οποίος με το αριστερό και δύσκολη γωνία πέτυχε το 1-2. Από εκεί και πέρα το ματς πήρε… φωτιά με τους γηπεδούχους να παίζουν πλέον με άλλον “αέρα” και να προσπαθούν για την ισοφάριση, η οποία όμως δεν ήρθε ποτέ κι έτσι η Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη.