Η Έβερτον δεν κατάφερε να κερδίσει την Σουόνσι με την οποία ήρθαν ισόπαλες με 1-1, ενώ η Χάντερσφιλντ βρίσκεται πλέον πολύ κοντά στην παραμονή της μετά τη νίκη επί της Γουότφορντ.
Σουόνσι-Έβερτον 1-1
Ισόπαλες με 1-1 αναδείχθηκαν Σουόνσι και Έβερτον στην Ουαλία, με την Έβερτον να συνεχίζει τις μέτριες φετινές της εμφανίσεις. Τα «ζαχαρωτά» ήταν αυτά που άνοιξαν το σκορ στο 43′ χάρη σε αυτογκόλ του Νότον, όμως η Σουόνσι δεν τα παράτησε. Προσπάθησε και κατάφερε στο 72′ να βρει το γκολ της ισοφάρισης από τον Αγιού, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
Μπέρνλι-Λέστερ 2-1
Με δύο πολύ γρήγορα γκολ στο ξεκίνημα του αγώνα η Μπέρνλι κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Λέστερ με 2-1. Το σκορ άνοιξε στο 6′ ο Γουντ για τους γηπεδούχους, που διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 9′ με τον Λονγκ. Η Λέστερ έδειχνε σαστισμένη και το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει με τον Βάρντι στο 72′ στο τελικό 2-1.
Κρίσταλ Πάλας-Μπράιτον 3-2
Η Κρίσταλ Πάλας πήρε τη νίκη απέναντι στη Μπράιτον εντός έδρας, αφού επικράτησε με 3-2. Ο Ζαχά στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την Πάλας, η οποία διπλασίασε τα τέρματά της στο 14′ με τον Τόμπκινς. Η Μπράιτον κάπου εκεί αντέδρασε και στο 18′ μείωσε σε 2-1 με τον Μάρεϊ. Οι γηπεδούχοι όμως βρήκαν και πάλι δίχτυα στο 24′ με τον Ζαχά να κάνει το 3-1 για την ομάδα του. Στο 34′ η Μπράιτον μείωσε ξανά με τον Ισκιέρδο, όμως το 3-2 έμεινε μέχρι το τέλος και έδωσε τη νίκη στην Κρίσταλ Πάλας.
Χάντερσφιλντ-Γουότφορντ 1-0
Κοντά στην παραμονή της στην Premier League βρίσκεται η Χάντερσφιλντ που κέρδισε με 1-0 τη Γουότφορντ εντός έδρας. Το παιχνίδι έδειχνε πως πήγαινε για ισοπαλία, όμως η Χάντερσφιλντ φύλαγε το καλύτερο για το τέλος και με τον Ινς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 1-0, παίρνοντας μία πολύ σημαντική νίκη στην μάχη για αποφυγή του υποβιβασμού.