Σε έξαλλη κατάσταση ο Άντριου Ρόμπερτσον με τον διαιτητή και την απόφαση του να μην δείξει πέναλτι στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Η Λίβερπουλ, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Μπέρνλι, καθώς έμεινε στο 1-1, έχοντας παράλληλα και αρκετά παράπονα από την διαιτησία.

Ο Αντριου Ρόμπερτσον στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης, ανατράπηκε από τον Γιόχαν Μπεργκ Γκούντμουντσον, μέσα στην μεγάλη περιοχή, ωστόσο ο ρέφερι συνέχισε το παιχνίδι, χωρίς να βλέπει κάποιο αντικανονικό μαρκάρισμα.

Η συγκεκριμένη απόφαση, έκανε έξαλλο τον μπακ των «Reds», ο οποίος στο τέλος του αγώνα κατευθύνθηκε προς τους διαιτητές εκφράζοντας τα παράπονα του.

«Πώς γίνεται να μην είναι αυτό πέναλτι; Δεν είδες τίποτα. Δεν είδες τίποτα σε ολόκληρο το παιχνίδι εκτός από το να τους δίνεις κίτρινη κάρτα στα τελευταία λεπτά. Ποιο είναι το νόημα να σας έχουμε μεσ’ τη μέση; Ποιο είναι το νόημα; Γ@@@@ε με. Ειλικρινά», ήταν μερικές από τις ατάκες του Αντριου Ρόμπερτσον.