Χαμένοι και οι δύο αφού “κόλλησαν” στο 2-2…

Απίθανο το ματς στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας κόντρα στην Έβερτον. Οι γηπεδούχοι ήταν πραγματικά εξαιρετικοί από την αρχή του παιχνιδιού και κατάφεραν πραγματικά τα… ακατόρθωτα!

Αρχικά μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζέιμς Μακάρθουρ «πάγωσε» την Έβερτον πετυχαίνοντας ένα απίστευτα γρήγορο γκολ για το 1-0. Βέβαια οι αντίπαλοι έμειναν ψύχραιμοι και αντέδρασαν γρήγορα. Αντίστοιχα στο 6’ ο Λέιτον Μπέινς σκόραρε για την ισοφάριση και το 1-1 από πέναλτι. Οι γηπεδούχοι «δίψαγαν» για τη νίκη και φάνηκαν να μάχονται περισσότερο αφού μετά το γκολ η Έβερτον έριξε λίγο τους ρυθμούς της.

Στο 35’ η Πάλας πανηγύρισε ξανά αφού ο Ζάχα με γκολ που πέτυχε έγραψε το 2-1 στο 35’. Ο χρόνος μετρούσε αντίστροφα και το τέλος του πρώτου μέρους πλησίαζε αλλά στις καθυστερήσεις και στο 47’ ο Νιασε έκοψε τη χαρά των γηπεδούχων να κρατήσουν το προβάδισμα αφού πέτυχε το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το 2-2.

Κρίσταλ Πάλας: Σπερόνι, Γουόρντ, Νταν, Σακό, Σλουπ, Μιλιβόγιεβιτς, ΜακΆρθουρ (75’ Μπεντεκέ), Καμπάιγ (85’ Πάντσεον), Τάουνσεντ, Λόφτους Τσικ Ζαχά.

Έβερτον: Πίκφορντ, Μπέινς, Κιν, Γιαγκέλκα, Κένι, Γκουεγέ, Σνάιντερλιν (46’ Ντέιβις), Λένον (75’ Σάντρο), Λούκμαν (46’ Κάλβερτ Λιούιν), Σίγκουρντσον, Νιάς.