Με 1-0 επιβλήθηκε της Κρίσταλ Πάλας η Τότεναμ του Μαουρίτσιο Ποκετίνο, για την 11η αγωνιστική της Premier League

Η Τότεναμ μπήκε πολύ καλύτερα από την Κρίσταλ Πάλας στον αγωνιστικό χώρο, που αρκέστηκε στο να μείνει στο δικό της μισό του γηπέδου και να περιμένει την αντίπαλό της. Έτσι ήταν δύσκολο για την Τότεναμ να διασπάσει την ζώνη άμυνας της ομάδας του Χόντγκσον, που από την μεριά της προσπάθησε να απειλήσει στις αντεπιθέσεις, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται ισόπαλες στο σκορ με 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Τότεναμ ανέβασε στροφές και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 64ο λεπτό του αγώνα. Ο Σον σούταρε έξω από την περιοχή, ο Σπερόνι δεν μπορούσε να αποκρούσει το σουτ κι έτσι έγινε το 1-0 για τα «σπιρούνια». Η Πάλας δεν είχε τον τρόπο να απαντήσει, η ομάδα του Ποκετίνο αν και έψαξε το δεύτερο γκολ δεν το βρήκε, με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το τελικό σκορ.

Τότεναμ (Ποκετίνο): Γκατσανίγκα, Σάντσεζ, Ντάιερ, Βερτόνγκεν, Οριέ, Σισοκό, Ουίνκς (46′ Ντεμπελέ), Ρόουζ (92′ Ντέιβις), Έρικσεν, Σον, Κέιν (77′ Γιορέντε).

Κρίσταλ Πάλας (Χόντγκσον): Σπερόνι, Φοσού-Μενσά, Νταν, Σακό, Ουόρντ (76′ Σακό), Τάουνσεντ, Καμπάιγ, Μιλιβόγεβιτς, Σλουπ, Λόφτους-Τσικ, Ζαχά.