Απίθανα πράγματα στα απογευματινά παιχνίδια της Premier League με τη Γουέστ Χαμ να χάνει στο 96′ το διπλό και την Στόουκ Σίτι να καταφέρνει να κερδίσει.

Κρίσταλ Πάλλας – Γουέστ Χαμ: 2-2

Για… 96′ ολόκληρα λεπτά η Γουέστ Χαμ είχε “αγκαλιάσει” το δεύτερο συνεχόμενο μεγάλο διπλό, αλλά ο Ζάχα της “έκλεψε” τη χαρά ισοφαρίζοντας σε 2-2 στις καθυστερήσεις. Η ομάδα του Μπίλιτς μπήκε πολύ δυνατά και φάνηκε καλύτερη, πιο ουσιαστική και στο 31′ κατάφερε να βρει τα δίχτυα. Με εξαιρετική αντεπίθεση, ο Κρέσγουελ μοίρασε στον Τσιτσαρίτο κι αυτός πέτυχε το 0-1. Στο 43′ ήρθε το 0-2 για τα “σφυριά” με εξαιρετική ατομική ενέργεια του Αγιού! Στο 53′ με πέναλτι των γηπεδούχων ο Μιλιβόγιεβιτς, μείωσε σε 2-1. Η Κρίσταλ συνέχισε την πίεση, αλλά ο Χαρτ με μεγάλες επεμβάσεις νίκησε δυο φορές τον Ζάχα. Ωστόσο, δε μπορούσε να το κάνει και στο έβδομο λεπτό καθυστερήσεων, όταν ο Ζάχα από πλεονεκτική θέση διαμόρφωσε το 2-2.

Γουότφορντ – Στόουκ Σίτι: 0-1

Η Στόουκ επικράτησε 1-0 εκτός έδρας της Γουότφορντ με τον Φλέτσερ να “καθαρίζει” για λογαριασμό της. Μόλις στο 16΄οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ο Σακίρι εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φλέτσερ με υπέροχο σουτ πέτυχε το 1-0. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μάρκο Σίλβα προσπάθησε να φανεί απειλητική όπου μάλιστα στο 56΄ο Ριτσάρλισον έχασε μεγάλη ευκαιρία. Ωστόσο, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, με τη Στόουκ να κυκλοφορεί σωστά τη μπάλα και μάλιστα να χάνει μεγάλη ευκαιρία για ένα δεύτερο γκολ με τον Μπεραχίνο.