Η Γουέστ Χαμ πήρε μια τεράστια βαθμολογική ανάσα, αφού κατάφερε να λυγίσει την σθεναρή αντίσταση του Αρεολά, χάρη σε γκολ του Σούσεκ στο 91ο λεπτό. Βέβαια, έβαλε και το… ποδαράκι του και ο Λούκμαν, που στο 94΄χάρισε μια απίστευτη στιγμή γέλιου στο ποδοσφαιρικό πλανήτη!

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα μιας και ήθελαν τους τρεις βαθμούς, με την Γουέστ Χαμ να έχει την πρωτοβουλία και τις ευκαιρίες αλλά και την Φούλαμ να απειλεί. Αυτό που δεν έγινε σε 90 λεπτά αγώνα, έγινε στις καθυστερήσεις. Ο Σούσεκ έκανε το 1-0 στο 91ο λεπτό, δίνοντας τεράστιο προβάδισμα για την νίκη στα «Σφυριά». Όμως λίγα λεπτά αργότερα η Φούλαμ κέρδισε πέναλτι, μετά την επιβεβαίωση από το VAR, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Λούκμαν.

Ο ποδοσφαιριστής της Φούλαμ προσπάθησε να σκοράρει αλά… Πανένκα όμως ο Φαμπιάνσκι απλά έμεινε όρθιος και μπλόκαρε την μπάλα, κρατώντας την νίκη για την ομάδα του.

Η Γουέστ Χαμ είναι πλέον στην 11η θέση με 7 βαθμούς ενώ η Φούλαμ έμεινε στην 17η με 4 βαθμούς.