Η Γουλβς επέστρεψε στις καθυστερήσεις απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισοφαρίζοντας σε 3-3, όμως ο 18χρονος χαφ Μαϊνού, εκ των αποκαλύψεων της φετινής Premier League, διαμόρφωσε το τελικό 3-4 σε μία σπουδαία νίκη των “Κόκκινων Διαβόλων” που τους ανέβασε στην 7η θέση.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φλέρταρε με αδιανόητο κάζο στην έδρα της Γουλβς, όμως ο Κόμπι Μέινου με γκολ στο 95′ χάρισε τη νίκη στους «Κόκκινους Διάβολους» (3-4)!
Απίθανη ματσάρα στο Μολινό με μια Γιουνάιτεντ να πετάει «φωτιές» στο πρώτο ημίχρονο, την Γουλβς να επανέρχεται από το 1-3 ισοφαρίζοντας σε 3-3 στο 94′ και τους «Κόκκινους Διάβολους» να… κλέβουν τη νίκη με το πρώτο γκολ του 18χρονου Κόμπι Μέινου στο 95′!

Η ομάδα του Έρικ Τεν Χάαγκ μπήκε αφηνιασμένη στο πρώτο μέρος και μόλις στο 5ο λεπτό, ο Μάρκους Ράσφορντ έβαλε σε θέση οδηγού την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Ράσμους Χόιλουντ να διπλασιάζει το προβάδισμα των «Κόκκινων Διάβολων» στο 22′, με την Γιουνάιτεντ να πετυχαίνει και τρίτο γκολ, όμως ακυρώθηκε -ορθώς- ως οφσάιντ αφού ο Κασεμίρο ήταν εκτεθειμένος.

Η Γουλβς στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε αισθητά την απόδοσή της και στο 71′ ο Πάμπλο Σαράμπια μείωσε σε 1-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως η Γιουνάιτεντ είχε άμεση απάντηση αφού στο 75ο λεπτό, ο Σκοτ ΜακΤόμινεϊ έδωσε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στους «Κόκκινους Διάβολους», γράφοντας το 1-3.

Το ματς εξελίχθηκε σε θρίλερ στο φινάλε, αφού η Γουλβς αρνήθηκε να παρατήσει το ματς και στο 85′ μείωσε σε 2-3 με τον Κίλμαν, για να έρθει το απόλυτο σοκ για την Γιουνάιτεντ, αφού στο 90+4′ ο Πέντρο Νέτο με σουτ από την μεγάλη περιοχή ισοφάρισε σε 3-3. Η χαρά των γηπεδούχων όμως κράτησε ελάχιστα αφού στην επόμενη φάση ο Μέινου με υπέροχο πλασέ έγραψε το τελικό 3-4, σκοράροντας το πρώτο του γκολ στην Premier League!