Η Γουέστ Μπρομς που έχει καιρό να δει θετικό αποτέλεσμα τουλάχιστον δεν έχασε μέσα στην έδρα της κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, η οποία σημείωσε ξανά ισοπαλία με το τελικό 0-0 στο σκορ του αγώνα.

Ενώ στην αρχή η Γουέστ Μπρομς μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κυριάρχησε, η συνέχεια της δεν ήταν η ίδια. Οι ρυθμοί έπεσαν τελείως με τους φιλοξενούμενους επίσης να κινούνται στα ίδια χαμηλά επίπεδα. Για το πρώτο ημίχρονο το σκορ παρέμεινε στο 0-0 αφού καμία ομάδα δεν έπαιξε τόσο απειλητικά.

Η επανάληψη δεν είχε σχέση με το πρώτο μέρος όπου η Γουέστ Μπρομς είχε την υπεροχή στην αναμέτρηση για αυτό το 45λεπτο. Ωστόσο η μπάλα δεν άγγιξε ποτέ τα δίχτυα ούτε της μιας ούτε της άλλης ομάδας και η ισοπαλία στο 0-0 διατηρήθηκε μέχρι τέλους.