Ισόπαλες αναδείχθηκαν οι Γουότφορντ και Κρίσταλ Πάλας, αφού έμειναν στο 0-0 στη μεταξύ τους αναμέτρηση και παρέμειναν κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.
Η Γουότφορντ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, προσπαθώντας από την αρχή να δημιουργήσει ευκαιρίες για γκολ. Ωστόσο, παρά το γεγονός πως ήταν απειλητική δεν κατάφερε να τελειώσει σωστά τις φάσεις και έτσι η Κρίσταλ Πάλας κράτησε το 0-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και προσπάθησαν κι εκείνοι να διεκδικήσουν ότι μπορούσαν από το παιχνίδι. Όμως, ούτε η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα, ενώ και η Γουότφορντ δεν κατόρθωσε να σκοράρει με το σκορ να μένει στο 0-0 μέχρι το τέλος.