Η Κρίσταλ Πάλας επιβλήθηκε 4-3 της Γουέστ Χαμ στην ματσάρα του Selhurst Park και την άφησε όχι μακριά από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Ρόι Χόντγκσον οδήγησε την Πάλας στην 4η νίκη σε 6 αγώνες από τη μέρα που επέστρεψε στην προπονητική και την έστειλε στο +11 από την επικίνδυνη ζώνη. Μόλις στο +5 από αυτή παρέμεινε η Γουέστ Χαμ.

Σε ένα ματς που καθυστέρησε να ξεκινήσει, οι ομάδες αποζημίωσαν τους οπαδούς με 7 γκολ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9’ με τον Σούτσεκ, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν με 3 γκολ σε 15 λεπτά, με τους Τζόρνταν Αγιού, Ζαχά, Σλουπ, να κάνουν το σκορ 3-1. Στο 35’ ο Μιχαΐλ Αντόνιο μείωσε σε 3-2 για την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες, όμως στην επανάληψη και το 66’ ο Εζε με πέναλτι επανέφερε το προβάδισμα των δύο γκολ για την Πάλας. Στο 72’ ο Αγκέρ σκόραρε για την Γουέστ Χαμ και 4-3 παρέμεινε μέχρι το φινάλε.