Μυθικός Κριστιάνο Ρονάλντο. Έκανε το 2-1 κόντρα στην Έβερτον και έφτασε τα 700 γκολ σε συλλογικό επίπεδο.

Το φινάλε του πρώτου μέρους στην αναμέτρηση της Έβερτον με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 10η αγωνιστική της Premier League είχε έναν μεγάλο πρωταγωνιστή και αυτός ήταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ δεν άρχισε στο ματς (αυτό έχει γίνει φέτος μόνο σε ένα ματς πρωταθλήματος, απέναντι στην Μπρέντφορντ) όμως ο τραυματισμός του Μαρσιάλ τον έφερε στο χορτάρι στο 29′ με το σκορ στο 1-1 και δεκαπέντε λεπτά αργότερα, είχε συναπάντημα με την ιστορία.

Ήταν το 44ο λεπτό του ματς, με τον άλλοτε συμπαίκτη του στην Ρεάλ, Καζεμίρο, να βγάζει εξαιρετική κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας των ζαχαρωτών και τον CR7 να εκτελεί τον Πίκφορντ με δυνατό σουτ εντός περιοχής, για να κάνει το 2-1 και να πανηγυρίσει το γκολ Νο 700 στην καριέρα του σε συλλογικό επίπεδο.

Από αυτά τα γκολ, τα 450 τα έχει πετύχει με τη Ρεάλ (πρώτος σκόρερ στην ιστορία των μερένγκες), τα 144 με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, τα 101 με την Γιουβέντους, ενώ έχει και 5 με τη φανέλα της Σπόρτινγκ στα πρώτα βήματα της καριέρας του.