Η Γουέστ Χαμ παρέμεινε «ζωντανή» στην υπόθεση Champions League αφού πήρε την νίκη εκτός έδρας επί της Μπέρνλι και έμεινε στο -3 από την Τσέλσι.

Η Μπέρνλι προηγήθηκε στο 19ο λεπτό όταν ο Γουντ εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι και έκανε το 1-0. Αλλά η απάντηση της Γουέστ Χαμ ήταν άμεση, αφού δύο λεπτά αργότερα με τον Αντόνιο ισοφάρισε σε 1-1. Η απόλυτη ανατροπή ήρθε στο 29ο λεπτό και πάλι με τον Αντόνιο ο οποίος κερδίζει τον τίτλο του κορυφαίου του αγώνα, αφού έκανε το 1-2 και ουσιαστικά η Γουέστ Χαμ είχε… γυρίσει τον αγώνα μέσα σε δέκα λεπτά.

Τα «Σφυριά» διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και στο δεύτερο μέρος κατάφεραν να κρατήσουν το 1-2, αν και είχαν ευκαιρίες και για τρίτο γκολ.

Με αυτή την νίκη η Γουέστ Χαμ βρέθηκε στην 5η θέση με 58 βαθμούς, δύο πάνω από την Τότεναμ και 3 πίσω από την Τσέλσι που είναι στην 4η θέση με 61 βαθμούς.