Με δύο γκολ του Ιβάν Τόνεϊ η Μπρέντφορντ έκαμψε την αντίσταση της Μπράιτον (2-0), πανηγυρίζοντας την πρώτη της νίκη μετά από τρία ανεπιτυχή αποτελέσματα απέναντι στην αντίπαλό της.

H Mπρέντφορντ άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό, με απίθανο τακουνάκι του Τόνεϊ μετά από γύρισμα του Ονιέκα στην περιοχή της Μπράιτον, με το πρώτο ημίχρονο να στιγματίζεται από την ένταση που υπήρξε μεταξύ των δύο προπονητών.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπράιτον έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, όμως στο 64ο λεπτό η Μπρέντφορντ κέρδισε πέναλτι, με τον Τόνεϊ να ευστοχεί για το 2-0, τελειώνοντας ουσιαστικά την αναμέτρησης.

Στα εναπομείναντα λεπτά η Μπρέντφορντ έκανε διαχείριση του προβαδίσματός της, ενώ η Μπράιτον παρά την επιθετικότητα που έβγαλε δεν κατάφερε να σημειώσει το γκολ που θα την βάλει ξανά στην αναμέτρηση.