Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει να αγνοεί την λέξη ήττα, καθώς και σήμερα για την 26η αγωνιστική της Premier League, πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Φούλαμ, χάρις τα γκολ των δύο Γάλλων.

Στο καθαρά αγωνιστικό, οι “κόκκινοι διάβολοι” μπήκαν με γρήγορο γκολ στον 14′ του Πολ Πογκμπά, για να έρθει ο έτερος Γάλλος στο 23′ , ο Μαρσιάλ, κάνοντας το 0-2, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο κομμάτι, οι παίκτες του Σόλσκιερ συνέχισαν να είναι καλύτεροι επί της Φούλαμ και βρήκαν και τρίτο γκολ, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πογκμπά στο 65. Κάπου εκεί μπήκε οριστικό φινάλε στο ματς, με τα εναπομείναντα λεπτά να είναι διαδικαστικά και την Γιουνάιτεντ να κερδίζει με 0-3, νίκη που, πλέον, την τοποθετεί μόνη τέταρτη στον βαθμολογικό πίνακα της Premier League.