Η Τσέλσι με γκολ των Έιμπραχαμ και Πούλισιτς επικράτησε εκτός έδρας της Γουότφορντ (1-2), ανέβηκε στην τρίτη θέση και έφτασε τις επτά συνεχόμενες νίκες στην Premier League.

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ με το… καλήμερα στο «Vicarage Road» απέναντι στην ουραγό Γουότφορντ μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Ζορζίνιο με εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Τάμυ Έιμπραχαμ που με πολύ ωραίο πλασέ, δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Φόστερ για το 0-1.

Στο 30′ οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι ωστόσο ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, με τους «μπλε» του Λονδίνου να έχουν ευκαιρία να κάνουν το 0-2 πριν το τέλος του πρώτου μέρους ωστόσο, ο Φόστερ έκανε εξαιρετική επέμβαση στο σουτ του Μάουντ.

Ότι δεν κατάφερε στο 43′ ο Μάουντ το έκανε ο Αμερικανός μεσοεπιθετικός της Τσέλσι, Πούλισιτς, μετά από ασίστ του σκόρερ Έιμπραχαμ. Η ομάδα του Χάβι Γκράθια κατάφερε να μειώσει στο 80ο λεπτό με πέναλτι του Ντελοφέου αλλά, παρά τις προσπάθειές της στα τελευταία λεπτά δεν μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.