Η Νόριτς λίγο έλειψε να στραβοπατήσει ξανά απέναντι στη Νιούκαστλ των 10 παικτών, όμως ο Γιαννούλης ήρθε από τον πάγκο και με ασίστ, συνέβαλε στο τελικό 1-1.

Η Νόριτς βρέθηκε με μεγάλο πλεονέκτημα καθώς η Νιούκαστλ έμεινε με δέκα παίκτες μόλις στο 9’, όμως χρειάστηκε το φινάλε και τον Ελληνα μπακ για να αποφύγει την ήττα. Στον αγώνα του Saint James’ Park ξεκίνησε ο Χρήστος Τζόλης αλλά παρότι πήρε μπάλες και απείλησε σε 2-3 περιπτώσεις στο τελευταίο τέταρτο, δεν κατάφερε να σκοράρει.

Και δεν θα το έκανε ούτε στο δεύτερο μέρος, αφού στο ημίχρονο ο Ντιν Σμιθ τον αντικατέστησε. Η ομάδα του οπισθοχώρησε και η Νιούκαστλ παρά το αριθμητικό μειονέκτημα άνοιξε το σκορ στο 61’ με πέναλτι του Γουίλσον έπειτα από χέρι του Γκίλμουρ ύστερα από κεφαλιά του Φεντερίκο Φερνάντες.

Ο Γιαννούλης πέρασε στο ματς σαν αλλαγή στο 73’ στη θέση του Μπράντον Γουίλιαμς και χρειάστηκε μόλις 6 λεπτά για να προσφέρει στην Νόριτς. Ο Ελληνας μπακ έκανε γλυκιά σέντρα προς τον Πούκι και εκείνος με τρομακτικό βολέ με το αριστερό έκανε τα δίχτυα του Ντουμπράβκα να κουνιούνται για πολλή ώρα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Χωρίς νίκη σε 14 ματς είναι η Νιούκαστλ, στο -3 από την παραμονή ανέβηκε με τον βαθμό η Νόριτς.