Η Μάντσεστερ Σίτι πέρασε και από την έδρα της Νιουκάστλ με το εντυπωσιακό 3-4, έφτασε τις 12 συνεχόμενες νίκες μακριά από το Etihad και έγραψε ιστορία! Χατ τρικ ο Φεράν Τόρες, σε μια απίστευτη ματσάρα γεμάτη ανατροπές!

Η Νιουκάστλ προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με τον Κραφτ, αλλά η απάντηση της Μάντσεστερ Σίτι ήρθε 14 λεπτά αργότερα με τον Σανσέλο. Ο Φεράν Τόρες έκανε το 1-2 στο 42ο λεπτό αλλά η Νουκάστλ κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Τζοέλιντον, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και προηγήθηκαν με 3-2 όταν ο Ουίλοκ πήρε το… ριμπάουντ μετά το χαμένο του πέναλτι και σκόραρε. Αλλά ο Φεράν Τόρες δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, πέτυχε δύο γκολ στο 64ο και στο 66ο κάνοντας «χατ τρικ» και δίνοντας την  νίκη στην Σίτι με 3-4.

Η Μάντσεστερ Σίτι ανέβηκε στους 83 βαθμούς στην 1η θέση, ενώ η Νιουκάστλ είναι στην 16η με 39 βαθμούς.