Στο μεσημεριανό ματς της Premier League, Φούλαμ και Γουότφορντ αναμετρήθηκαν με τους φιλοξενούμενους να χάνουν ευκαιρία για να ξεφύγουν στη βαθμολογία έπειτα από το 1-1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Γουότφορντ να μπαίνει πολύ δυνατά στο ματς και από το 2′ μόλις να σκοράρει και να κάνει το 0-1. Ο Γκρέι πέτυχε τα αντίπαλα δίχτυα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Λίγο η πίεση των φιλοξενούμενων, λίγο το “σοκ” από τα πρώτα λεπτά και η Φούλαμ έμοιαζε να έχει παραδοθεί.

Όλα αυτά όμως μέχρι το ημίχρονο γιατί κατά την επιστροφή από τα αποδυτήρια η εικόνα του αγώνα άλλαξε άρδην. Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν πολύ πιο επιθετικοί και άρχισαν να ανεβαίνουν προς την αντίπαλη περιοχή. Μάλιστα δεν ήταν λίγες οι επικίνδυνες φάσεις μέχρι που τελικά αποζημιώθηκαν κιόλας. Στο 78′ ο Μίτροβιτς πέτυχε το 1-1 και έδωσε εκ νέου άλλη διάσταση στο ματς. Το οποίο όμως παρά το θέαμα των τελευταίων λεπτών δεν άλλαξε ως αποτέλεσμα.