Η Άρσεναλ ξέσπασε στην Νιουκάστλ μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες, με την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα να επικρατεί εύκολα με 4-0 εντός έδρας επί των “Ανθρακωρύχων” και να μειώνει στο -1 από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η Άρσεναλ του Μικέλ Αρτέτα μετά από τέσσερις σερί ισοπαλίες επικράτησε εντός έδρας της Νιουκάστλ αρκετά εύκολα με 4-0 και έπιασε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Ο Νικολάς Πεπέ ήταν εξαιρετικός απέναντι στην ομάδα του Στιβ Μπρους όπου σκόραρε αλλά και μοίρασε δύο ασίστ. Στο 54ο λεπτό ο Ομπαμεγιάνγκ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ τρία λεπτά μετά ο Γάλλος επιθετικός σκόραρε για το 2-0.

Μάλιστα οι «κανονιέρηδες» στις καθυστερήσεις πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με τον Οζίλ να σκοράρει μετά από 10 μήνες (!) και τον Λακαζέτ, να διαμορφώνει το τελικό 4-0 μετά από δεύτερη ασίστ του Πεπέ.