Ο Γιαρμολένκο χτύπησε σαν… κόμπρα στο 89ο λεπτό, χαρίζοντας την σπουδαία νίκη στην ομάδα του, σε ένα φανταστικό ντέρμπι του Λονδίνου (3-2), με τους Μπλε πλέον να νιώθουν την καυτή ανάσα της Γιουνάιτεντ στον σβέρκο τους!

Τα «σφυριά» έπαιξαν για την ζωή τους και στο τέλος η μπάλα τους επιβράβευσε. Μπορεί το γκολ του Σούτσεκ να ακυρώθηκε ως οφσάιντ μέσω VAR (34’), μπορεί ο Ουίλιαν να έκανε το 0-1 λίγο αργότερα (42’), όμως η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγες δεν τα παράτησε ποτέ.

Βρήκε άμεσα το γκολ της ισοφάρισης με κεφαλιά του Σούτσεκ (45’) και στο ξεκίνημα της επανάληψης αιφνιδίασε απόλυτα τα σφυριά με το 2-1 από τον Αντόνιο (51’).

Ένα μαγικό φάουλ του Ουίλιαν έκανε το 2-2 (72’), όμως η Τσέλσι παρά την πίεση στο τέλος έφυγε με τα χέρια αδειανά. Σε μία κόντρα στο τέλος ο Γιαρμολένκο βρήκε ατελείωτο χώρο, ζάλισε τον Ρούντιγκερ και με ψύχραιμο τρόπο έκανε το 3-2, σε μία τεράστια νίκη παραμονής για την Γουέστ Χαμ.