Διπλό… σκέτο χρυσάφι για την σκληρή μάχη που δίνει για την παραμονή της στην κατηγορία, πήρε η Γουέστ Μπρομ, που πέρασε με ανατροπή από το «Μολινό» (2-3)!

Έχει ακόμα πολύ δρόμο όμως με αποτελέσματα σαν και αυτό η ομάδα του Σαμ Αλαρνταϊς μπορεί να ελπίζει στο θαύμα. Η WBA πέρασε με 2-3 από το Molineux κόντρα σε μια Γουλβς, η οποία προσπαθεί να συνηθίσει το νέο της σύστημα και να βρει ρυθμό.

Στο 8’ ο Ματέους Περέιρα άνοιξε το σκορ από τη βούλα του πέναλτι και παρότι το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το 38’, η Γουλβς ήταν εκείνη που πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη. Ο Φάμπιο Σίλβα με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε ύστερα από ασίστ του Μπολί, ο οποίος στο 43’ σκόραρε ο ίδιος από κοντά για το 2-1. Στην επανάληψη και το 52’ ο Ατζάγι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα (2-2) και τέσσερα λεπτά αργότερα με νέο πέναλτι ο Ματέους Περέιρα έκανε το 2-3 το οποίο η Γουέστ Μπρομ προστάτευσε μέχρι το φινάλε.