Η Τότεναμ διέλυσε με 3-0 την Νόριτς και διατήρησε τη διαφορά από την 4η θέση στους δύο βαθμούς.

Συνέχεια στα καλά αποτελέσμα με 3η νίκη στα 3 τελευταία ματς πρωταθλήματος έδωσε η ομάδα του Αντόνιο Κόντε καθώς επιβλήθηκε εκείνης του Ντιν Σμιθ στο Λονδίνο και παρέμεινε σε κοντινή απόσταση από την Γουέστ Χαμ. Στον πάγκο για 90 λεπτά έμειναν οι δύο Έλληνες της Νόριτς, Χρήστος Τζόλης και Δημήτρης Γιαννούλης.

Ο Πούκι έχασε νωρίς μια ευκαιρία που θα μπορούσε να έχει αλλάξει την ιστορία του ματς και στο 10’ με τηλεκατευθυνόμενη σουτάρα εκτός περιοχής ο Λούκας Μόουρα τίναξε τα δίχτυα και το 1-0 έμεινε για το πρώτο μέρος αφού στο 35’ ο Ντέιβις το έχασε σε κενό τέρμα. Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους Spurs, αφού στο 67’ έπειτα από κόρνερ του Σον η μπάλα δεν απομακρύθηκε και ο Ντάβιντσον Σάντσες από κοντά εκτέλεσε τον Κρουλ (2-0). Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε μέσα από την περιοχή ο Σον έπειτα από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια και ασίστ του Ντέιβις.