Μεγάλη νίκη πέτυχε η Γουότφορντ απέναντι στην Νιουκάστλ ενώ στα άλλα δύο απογευματινά ματς μεταξύ Σουόνσι-Μπόρνμουθ και Τότεναμ-Γουέστ Μπόμς σημειώθηκε ισοπαλία. Πιο αναλυτικά:

Τότεναμ-Γουέστ Μπρομς: 1-1

Οι διαδοχικές νίκες είχαν ηρεμήσει τους οπαδούς και τους τόνους στην ομάδα αλλά η… μουρμούρα μάλλον θα επιστρέψει. Ακόμα και χωρίς τον Πιούλις οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στην Τότεναμ και να πάρουν έναν σημαντικό βαθμό!

Οι Λονδρέζοι ήταν κακοί και μόνο στο τελευταίο πεντάλεπτο έγιναν απειλητικοί. Μόλις στο 4′ ο Ροντόν άνοιξε το σκορ για το 0-1 “σοκάροντας” την Τότεναμ. Οι Ντράιερ και Σον προσπάθησαν στο χρόνο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους αλλά η ισοφάριση δεν ήρθε. Στην επανάληψη η Τότεναμ πίεσε και φάνηκε καλύτερη με αποτέλεσμα στο 74′ να έρθει τελικά το 1-1. Ντέλε Αλι και Κέιν συνδυάστηκαν και ο τελευταίος βρήκε δίχτυα.Ο Κέιν στο 84′ και στο 86′ δεν μπόρεσε να δώσει προβάδισμα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ροντόν ήταν αυτός που έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει για τη Μπρομ!

Νιουκάστλ-Γουότφορντ: 0-3

Η Νιούκαστλ δεν κατάφερε όχι να νικήσει, ούτε να δυσκολέψει έστω λίγο την Γουότφορντ η οποία πέρασε… αέρας με 3-0 τελικό σκορ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ και είχαν τον απόλυτο έλεγχο της κατάστασης, για να “αγκαλιάσουν” τη νίκη στο 45′, όταν με το αυτογκόλ του Γέντλιν γράφτηκε το 0-2. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο ματς στην επανάληψη αλλά δεν κατάφερναν κάτι ουσιαστικά, για να έρθει το 0-3 από τον Γκρέι στο 62′ και να βάλει οριστικά τέλος στον αγώνα.

Σουόνσι-Μπόρνμουθ: 0-0

Η Σουόνσι δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μπόρνμουθ, έμεινε κολλημένη στο 0-0 μέχρι το τέλος και παράλληλα κάτω από τη ζώνη της σωτηρίας. Έτσι η πιθανότητα απόλυσης μεγαλώνει για τον Πολ Κλέμεντ.