Η Τσέλσι βρήκε μπροστά της μία πολύ καλή άμυνα, αλλά τελικά ο Πέδρο την ξεκλείδωσε και ο Αζάρ σφράγισε τη νίκη για τους Μπλε κόντρα στην Μπόρνμουθ (2-0).

Χρειάστηκαν 72 λεπτά για να μπει το πρώτο γκολ, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλά στημένοι στα μετόπισθεν, με τον Πέδρο με εξαιρετικό τελείωμα να κάνει το 1-0. Μάλιστα 5 λεπτά πριν το φινάλε ο Αζάρ κλείδωσε τη νίκη για την Τσέλσι διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Γουέστ Χαμ-Γουλβς 0-1

Νέο έμφραγμα για τη Γουέστ Χαμ, η οποία παρά το καλό ρόστερ δεν μπορεί να σηκώσει με τίποτα κεφάλι. Η νεοφώτιστη Γουλβς την σκότωσε στο 90+3′ με γκολ του Τραορέ και έτσι παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς να έχει μαζέψει ούτε ένα βαθμό, ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 5.

Έβερτον-Χάντερσφιλντ 1-1

Δύο γκολ σε δύο λεπτά διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα του αγώνα. Η Χάντερσφιλντ άνοιξε το σκορ στο 34′ με τον Μπίλινγκ και στο 36′ ο Κλάιφερντ Λούιν απάντησε για το τελικό 1-1.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 6 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν μόνο 2.

Μπράιτον-Φούλαμ 2-2

Σε ένα εκπληκτικό ματς Μπράιτον και Φούλαμ ήρθαν ισόπαλες 2-2, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 2-0 χάρη σε γκολ του Σούρλε και του Μίτροβιτς, αλλά για τους γηπεδούχους μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μάρεϊ, ο οποίος με δύο δικά του τέρματα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες με 4 βαθμούς.

Κρίσταλ Πάλας-Σαουθάμπτον 0-2

Ένα σωρό ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, όμως τελικά οι Άγιοι χαμογέλασαν επικρατώντας με 2-0 στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας. Το σκορ άνοιξε ο Ίνγκς στο 47′, ενώ το ματς κλείδωσε ο Χόιμπεργκ στις καθυστερήσεις.