Η Κάντιθ έκανε το ακατόρθωτο και επικράτησε στην έδρα της Μπιλμπάο με 1-0. Μάλιστα, αγωνιζόταν στο τελευταίο 20λεπτο με εννιά παίκτες. Έσωσε την παρτίδα με την Λεβάντε η Σεβίλλη στις καθυστερήσεις.

Μπορεί να έπαιζε με 9 παίκτες από το 70΄, όμως αυτό δεν πτόησε την Κάντιθ από το να υπερασπιστεί με επιτυχία το υπέρ της σκορ με 1-0, χάρη σε αυτογκόλ του Ουνάι Λόπεθ και να πάρει την δεύτερη νίκη της για φέτος, στην 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η νεοφώτιστη στην La Liga ομάδα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 57΄ από αυτογκόλ του Λόπες, ενώ έπαιζε ήδη με 10 παίκτες από το 48, λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας στον Κάρλος Ακάπο, όταν ο Άντονι Λοσάνο γύρισε την μπάλα στην περιοχή και ο Ισπανός αμυντικός έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, στην προσπάθεια του να διώξει.

Στη συνέχεια, η Κάντιθ δέχθηκε και δεύτερη κόκκινη, εξαιτίας των δύο κίτρινων καρτών του Νεγκρέδο, μέσα σε επτά λεπτά, καθώς ο Ισπανός προσπάθησε να κοροϊδέψει τον διαιτητή, πέφτοντας για να πάρει πέναλτι.

Σεβίλλη – Λέβάντε 1-0

Τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα κατάφερε και πήρε η Σεβίλλη, κόντρα στην Λεβάντε σκοράροντας με τον Γιουσέφ Εν Νεσίρι στο 90+2.

Την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πανηγύρισε η Σεβίλλη στην La Liga, που επικράτησε της Λεβάντε με σκορ 1-0, χάρη σε τέρμα του Γιουσέφ Εν Νεσίρι στο 90+2. Οι Αναδαλουσιανοί σκόραραν και νωρίτερα στο παιχνίδι, με τον Μουνίρ Ελ Χαντάντι στο 67ο λεπτό, αλλά το τέρμα δεν μέτρησε από τον διαιτητή Φουέρτες που είχε την βοήθεια του VAR.