Η Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν το έβαλε κάτω και στο τέλος η επιμονή της επιβραβεύθηκε σώζοντας τον βαθμό κόντρα στην Βιγιαρεάλ.

Ισοπαλία με όλους τους τρόπους έχει φέρει φέτος η Βιγιαρεάλ που έφτασε αισίως τις 11 σε 21 αγωνιστικές. Αυτή τη φορά το κίτρινο υποβρύχιο την πάτησε από το γρήγορο γκολ που πέτυχε. Ο Ντάνι Παρέχο με υπέροχο τρόπο έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ στο τρίτο λεπτό, ωστόσο κάπου εκεί η Βιγιαρεάλ σταμάτησε να παίζει.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ ανέλαβε την πλήρη πρωτοβουλία και παρότι δεν έκανε πολλές φάσεις, δεν άξιζε να φύγει ηττημένη από το γήπεδο. Ο Ίσακ σημάδεψε το δοκάρι στο 8ο λεπτό, ενώ λίγο αργότερα πάλι ο Σουηδός είδε τον Ασένχο να του στερεί το 1-1.

Η επανάληψη ήταν απόλυτος μονόλογος των φιλοξενούμενων, που τελικά λυτρώθηκαν στις καθυστερήσεις όταν ο Ίσακ έκανε το 1-1 και απέδωσε δικαιοσύνη…