Παρέμεινε στα θετικά αποτελέσματα η Ίντερ “δραπετεύοντας” από την έδρα της Κάλιαρι με 3-1 τελικό σκορ.

Η Ίντερ δεν μπήκε πολύ δυναμικά στην αναμέτρηση και μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου περίπου η Κάλιαρι ήταν πιο ανώτερη. Τα δεδομένα όμως άλλαξαν στην πορεία. Στο 29′ ο Ικάρντι μετά από ασίστ του Πέρισιτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους “γράφοντας” το 0-1. Το σκορ αυτό κράτησε για το πρώτο μέρος που ήταν μόνο η αρχή.

Για τη συνέχεια και το δεύτερο ημίχρονο, οι ρυθμοί έπεσαν και οι ισορροπίες “μοιράστηκαν” με την Κάλιαρι να κερδίζει παραπάνω έδαφος ξανά. Στο 55′ ο Μπρόζοβιτς μετά από ασίστ του Καντρέβα έστειλε την μπάλα στο αντίπαλο τέρμα και πέτυχε το 0-2. Οι γηπεδούχοι που είχαν μπορέσει να κάνουν μερικές καλές φάσεις, αντέδρασαν στο 71′ με τον Παβολέτι να μειώνει στο 1-2.

Αλλά ούτε αυτό έμελλε να είναι το σκορ που θα κρατήσει. Μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, ο Ικάρντι έδωσε και πάλι σαφές προβάδισμα στην Ίντερ με τέρμα που πέτυχε στο 83′ διαμορφώνοντας το τελικό 1-3 για την ομάδα του.