Η Σαλεριτάνα βρέθηκε μια ανάσα μακριά από μια μεγάλη νίκη, όμως η Αταλάντα της το στέρησε, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 88ο λεπτό.

Την προηγούμενη αγωνιστική, με το 2-1 σε βάρος της Φιορεντίνα πέτυχε για πρώτη φορά στην ιστορία της 3 σερί νίκες στην Serie A. Τώρα, κόντρα σε μια Αταλάντα που έπειτα από 3 τρελά χρόνια έχει ‘ξεφουσκώσει’ λίγο έλειψε να τις κάνει 4 αφού το 0-1 στο Μπέργκαμο διατηρήθηκε μέχρι το 88’. Ο Εντερσον στο 27’ με προβολή μετά από κεφαλιά του Τζούριτς έκανε το 0-1 για την ομάδα του Ντάβιντε Νικόλα, η οποία άντεξε μέχρι και δύο λεπτά πριν τα 90’ όταν ο Πάσαλιτς βρήκε χώρο και με διαγώνο σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 1-1. Παρά την «απώλεια» στο φινάλε, η Σαλερνιτάνα ανέβηκε στους 26 βαθμούς και είναι στο -2 από την 17η, Κάλιαρι, έχοντας έναν αγώνα λιγότερο.