Η Αταλάντα ξύπνησε στην επανάληψη και με το 3-1 επί της Σπέτσια μπήκε και πάλι στην τετράδα που οδηγεί στο Champions League.

Είναι τέτοια η ποιότητα της, ειδικά από την μέση και κάτω, που αρκούν 20 λεπτά καλής μπάλας για να ξεμπερδεύει με ομάδες τύπου Σπέτσια. Για ένα ημίχρονο η Αταλάντα είχε στο μυαλό της τον επαναληπτικό της Τρίτης με την Ρεάλ Μαδρίτης, όμως μετά την ανάπαυλα ήταν μία άλλη ομάδα.

Η ομάδα του Μπέργκαμο ξεμπλόκαρε και με το 3-1 επί της Σπέτσια, μπήκε ξανά στην πρώτη τετράδα. Το ματς καθάρισε σε ένα δίλεπτο (54’-55’) όταν οι Πάσαλιτς και Μουριέλ με δύο γκολ τελείωσαν το παιχνίδι. Ο Πάσαλιτς έβαλε κι αυτός την σφραγίδα του (73’, 3-0), με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο τέλος με τον Πίκολι (82’, 3-1).