Η Τορίνο πέτυχε ιστορική ανατροπή στο Μπέργκαμο, όπου βρέθηκε να χάνει με 3-0, για να πάρει τον πολύτιμο, όπως αποδείχθηκε, βαθμό κόντρα στην Αταλάντα με 3-3! Διπλό για την Σασουόλο επί της Σπέτσια με 2-1.

Η Αταλάντα φάνηκε πως θα φτάσει σε μια χαλαρή νίκη στο Atleti Azzurri d’ Italia, όμως το 3-0 του 21’ έκανε φτερά στο φινάλε και η Τορίνο κατάφερε να πάρει έναν τεράστιο βαθμό. Ο φορμαρισμένος, Ιλιτσιτς, άνοιξε το σκορ στο 14’ με τελείωμα σε τετ-α-τετ και στα επόμενα 5 λεπτά Γκόσενς και Μουριέλ, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο φινάλε του πρώτου μέρους όμως, ο Μπελότι είδε τον Γκολίνι να τον νικά από τα 11 βήματα αλλά στην επαναφορά με βολέ έκανε το 3-1 και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρέμερ από κοντά ύστερα από δοκάρι του Μαντραγκόρα μείωσε ακόμα περισσότερο (3-2).

Στην επανάληψη, το σκορ παρέμεινε, οι ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, η Toro με ωραίο εξωτερικό του Σίνγκο στο 70’ και η Αταλάντα με αριστερό του Μίραντσουκ, όμως το 3-2 παρέμεινε. Μέχρι το 84’, όταν το φάουλ του Βέρντι βρήκε τον Μπονατσόλι και ο τελευταίος με κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-3. Στο άλλο ματς που έγινε την ίδια ώρα, η Σασουόλο, αν και προηγήθηκε, ηττήθηκε εντός έδρας από την Σπέτσια, με τους Ερλιτς και Γκιασί να βάζουν στο περιθώριο το γκολ του Καπούτο στο 25’ για να διαμορφωθεί το 1-2.