Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Σασουόλο και Κάλιαρι, με τον Μπάμπη Λυκογιάννη να αγωνίζεται βασικός για 62′ για τους φιλοξενούμενους, σε αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Serie A.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο, όμως να μην δημιουργούν συχνά φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Παρόλα αυτά, υπήρχαν καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο, όμως καμία ομάδα δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο παιχνίδι. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τόσο η Σασουόλο όσο και η Κάλιαρι προσπάθησαν να βρουν το γκολ που άνοιγε το σκορ στο παιχνίδι, χωρίς όμως να καταφέρουν να το βρουν. Οι ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν δεν έγιναν γκολ, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα και τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.