H Γιουβέντους μπορεί να είχε αρκετές απουσίες όμως δεν φάνηκαν να την επηρεάζουν και πανηγύρισε ακόμη μία νίκη με 3-0 απέναντι στην Κιέβο Βερόνα, για την 20η αγωνιστική της Serie A.

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκι δεν είχε στην διάθεσή του αρκετούς βασικούς και πιο συγκεκριμένα τους Μάντζουκιτς, Κουαδράδο, Μπαρτσάλι, Μπονούυσι, Σέζνι, Κεντίρα και Πιάνιτς, όμως αυτό δεν φάνηκε στην εμφάνιση της ομάδας του που πραγματοποιεί περίπατο στην Ιταλία.

Τα πάντα έγιναν ευκολότερα όταν ο Ντάγκλας Κόστα με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια έκανε το 1-0, στο 13′. Οι γηπεδούχοι έλεγχαν απόλυτα τον αγώνα και δεν επέτρεπαν στους αντιπάλους τους να απειλήσουν την εστία τους. Οι τίτλοι τέλους μπήκαν στο τέλος του ημιχρόνου, ο Εμρέ Τσαν συνεργάστηκε άψογα με τον Πάουλο Ντιμπάλα και ο Γερμανός έκανε το 2-0.

Στην επανάληψη ο Σορεντίνο είπε “όχι” στο πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο, στο 52′, χωρίς αυτό να κάνει ιδιαίτερη διαφορά. Το παιχνίδι κύλησε σε χαλαρούς ρυθμούς στο τελευταίο κομμάτι, με τον Ρουγκάνι να βρίσκει την ευκαιρία για το 3-0, μετά από κόρνερ, την οποία δεν άφησε να πάει χαμένη.