Μπορεί το απίθανο τέρμα του Μάριν να έκλεψε την παράσταση, όμως η Τορίνο κατάφερε να επιστρέψει από το 2-0 και να φύγει με τον βαθμό (2-2) από την έδρα της Έμπολι.

Μετά το -15 της Γιουβέντους, η θέση του Κόνφερενς είναι ξανά ανοιχτή, καθώς τέσσερις ομάδες… παλεύουν για την 7η θέση για να εξασφαλίσουν το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η Τορίνο αντιμετώπιζε εκτός έδρας την Έμπολι για να βρεθεί κοντά στην Ουντινέζε αν και με παιχνίδι λιγότερο. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο πρώτο μέρος, με τον Μάριν, να δημιουργεί για το 1-0 (37′) του Λουπέρτο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν αλλαγές, ωστόσο ένα απίθανο σουτ του Μάριν (69′) που έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Σάβιτς έκανε το 2-0 για την Έμπολι όμως…

Όμως η Τορίνο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Ο Ρίτσι στο 82ο λεπτό μείωσε σε 2-1, ενώ τρία λεπτά μετά Μίραντσουκ και Σανάμπρια συνδιάστηκαν για το 2-2 της Granata. Μάλιστα η ομάδα του Τζούριτς λίγο έλειψε να πάρει το διπλό, όμως το σουτ του Μίραντσουκ στο 89ο λεπτό τράνταξε το δοκάρι του Βικάριο για το τελικό 2-2 στο Carlo Castellani.