Η Αταλάντα προηγήθηκε αλλά η Φιορεντίνα πήρε μεγάλη εντός έδρας νίκη με 3-2. Τεράστια ανατροπή για την Φροζινόνε κόντρα στην Σασουόλο (4-2).

Δεύτερη έξοδος, δεύτερη ήττα για την Αταλάντα, η οποία αν και προηγήθηκε νωρίς με τον Κουπμάινερς είδε την Φιορεντίνα να γυρίζει το ματς πριν το ημίχρονο χάρη σε γκολ των Μποναβεντούρα και Μαρτίνες Κουάρτα. Στην επανάληψη η La Dea ισοφάρισε στο 53’ με τον Λούκμαν, όμως η ομάδα του Βιντσέντζο Ιταλιάνο είχε την τελευταία λέξη στο 75’ με τον Κουαμέ (3-2). Ήταν η δεύτερη νίκη για τους Viola, που έχουν 7 βαθμούς έπειτα από 4 ματς.

Νωρίτερα, η Σασουόλο προηγήθηκε 0-2 στην έδρα της Φροζινόνε, η οποία έκανε τρελή ανατροπή. Οι Neroverdi πήραν σαφές προβάδισμα με δύο γκολ του Πιναμόντι, όμως με τους Κεντίρα, Ματσιτέλι (2), Λιρόλα οι νεοφώτιστοι πήραν πολύτιμη νίκη. Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το Μόντσα – Λέτσε, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν αήττητοι, ενώ χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το Κάλιαρι – Ουντινέζε.