Με γκολ του Μίλικ στο 57’ η Γιουβέντους «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Λέτσε, υποχρεώνοντάς την στην πρώτη της ήττα (1-0) στη φετινή Serie A.

Ένα ήταν αρκετό για τη Γιουβέντους!

Η εξαιρετική φέτος Λέτσε έβαλε πολύ δύσκολα στην «Γηραιά Κυρία», αλλά εκείνη με… δράστη τον Μίλικ στο 57’, επικράτησε 1-0, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την τεσσάρα από τη Σασουόλο.

Μία μεγάλη φάση είχε το πρώτο μέρος, με τον Κιέζα να αστοχεί στο 27′ από το ύψος του πέναλτι.Πολύ σκληρό το παιχνίδι στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, με τον διαιτητή να μοιράζει… αβέρτα κάρτες.

Μάλιστα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Καμπά της Λέτσε αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε για «θέατρο» στη μεγάλη περιοχή!

Έτσι, η ομάδα του Αλέγκρι ανέβηκε στους 13 βαθμούς, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι γνώρισαν την πρώτη τους φετινή ήττα και παρέμειναν στους 11β.