Την εντός έδρας νίκη κόντρα στην Ουντινέζε πανηγύρισε η Γιουβέντους (2-0) για την 22η αγωνιστική της Serie A, με την «Μεγάλη Κυρία» να πιάνει στην 4η θέση την Αταλάντα, έχοντας ωστόσο ματς περισσότερα.

Την αντεπίθεσή της συνεχίζει η Γιουβέντους, η οποία επικράτησε της Ουντινέζε με σκορ 2-0. Έτσι, η ομάδα του Μαξ Αλέγκρι έπιασε στην 4η θέση της Serie A την Αταλάντα με 41 βαθμούς, έχοντας ωστόσο δύο ματς παραπάνω από την ομάδα του Μπέργκαμο.

Η «Μεγάλη Κυρία» ξεκίνησε επιθετικά το ματς και πίεζε από την πρώτη στιγμή, με τον Πάολο Ντιμπάλα να σκοράρει τελικά στο 19ο λεπτό, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Συγκεκριμένα, ο Αργεντίνος άσος νίκησε τον Παντέλι με ωραίο τελείωμα, έπειτα από πολύ ωραία ασίστ του Μόιζε Κεν με το τακουνάκι.

Στο δεύτερο μέρος η Γιουβέντους είχε καλές ευκαιρίες για να κάνει το 2-0, με τον Κουαρδάδο αρχικά να εκτελεί ένα φάουλ απευθείας, ωστόσο ο Παντέλι βρισκόταν σε ετοιμότητα και έσωσε, ενώ στη συνέχεια ένα σουτ του Ντιμπάλα έφυγε λίγο έξω. Τελικά, στο 79ο λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με τον Γουέστον ΜακΚένι να διαμορφώνει το τελικό 2-0 έπειτα από ωραία ενέργεια και γύρισμα του Ντε Σίλιο.