Αν και η Σαμπντόρια μετέτρεψε το 2-0 σε 2-2, η Γιουβέντους επικράτησε 4-2 στο Allianz και πλησίασε στο -4 την 6άδα.

Η Γιουβέντους αντέδρασε μετά την ήττα στο Ολίμπικο, διέλυσε με 4-2 τη Σαμπντόρια και βρέθηκε στο -4 από την εξάδα. Αντίθετα, οι Γενοβέζοι παρέμειναν στον πάτο της Serie A και στο -12 από τη ζώνη παραμονής.

Δυνατό ξεκίνημα για τη Γιούβε, αφού στο 11ο λεπτό ο Μπρέμερ με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Κόστιτς έκανε το 1-0. Στο 26′ ο Ραμπιό πάλι με κεφαλιά, μετά τη σέντρα του Μιρέτι, πέτυχε το 2-0. Κι όμως, από το πουθενά οι φιλοξενούμενοι έφεραν τα πάνω – κάτω. Στο 31′ ο Αουτζέλο από κοντά πέτυχε το 2-1 και στο 32′ μετά τη σέντρα του Τζανόλι, ο Τζούρισιτς έφερε το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ήταν πιο σοβαροί και στο 64′ ο Ραμπιό με το δεύτερό του γκολ πέτυχε το 3-2. Στο 67′ η Γιούβε κέρδισε πέναλτι, όταν ο Αουτζέλο ανέτρεψε τον Κουαδράδο. Ωστόσο, ο Βλάχοβιτς, σημάδεψε το δοκάρι… Στο 82′ το σουτ του Κουαδράδο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, όμως στο 94′ ο Σουλέ, πέτυχε το πρώτο του γκολ στη Serie A.

Γιουβέντους: Περίν, Μπρέμερ (84′ Ρουγκάνι), Μπονούτσι (46′ Κουαδράδο), Ντανίλο, Ντε Σίλιο (88′ Γκάτι), Φατζόλι, Μπαρενετσέα (46′ Λοκατέλι), Ραμπιό, Κόστιτς, Μιρέτι (73′ Σουλέ), Βλάχοβιτς.