Η Γιουβέντους ζορίστηκε στο πρώτο μέρος, όμως έβαλε τρία γκολ στην Σπέτσια στην επανάληψη (3-1) και πήγε στο -7 από την πρωτοπόρο, Ιντερ.

Αυτή την εβδομάδα έχει φουλ αγωνιστική στην Serie A και αυτή άρχισε με τους Bianconeri να υποδέχονται τη νεοφώτιστη αλλά και εντυπωσιακή, Σπέτσια. Η ομάδα του Βιντσέντζο Ιταλιάνο, έβαλε δύσκολα σε εκείνη του Αντρέο Πίρλο στο πρώτο μέρος και μάλιστα απείλησε να προηγηθεί, όμως κάτι τέτοιο δεν συνέβη και στην επανάληψη οι Τορινέζοι πήραν νίκη που τους φέρνει – με ίδια ματς – στο -7 από την πρωτοπόρο, Ιντερ.

Στα πρώτα 45’ την καλύτερη φάση την είχε ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος βρήκε όσο χώρο χρειαζόταν για να κάνει το curler, όμως η μπάλα πήγε στο δοκάρι και το ημίχρονο έμεινε στο 0-0. Στην επανάληψη μίλησε η έμπνευση του Πίρλο, ο οποίος στο 61’ έβαλε Μπερναρντέσκι και Μοράτα και στο 62’ ο πρώτος με σέντρα βρήκε τον δεύτερο και εκείνος έκανε το 1-0. Το ματς καθάρισε στο 71’ με τον καλύτερο παίκτη της Γιούβε μετά τον Κριστιάνο Ρονάλντο, καθώς ο Κιέζα πήρε από τον Μπερναρντέσκι, σούταρε δυνατά με το αριστερό και αφού ο Προβεντέλ απέκρουσε, πέφτοντας με το δεξί τίναξε τα δίχτυα για το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο CR7 με τελείωμα με το αριστερό σε τετ-α-τετ σκοράροντας για 4η σερί αγωνιστική στο Campionato, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σέζνι απέκρουσε πέναλτι του Γκαλαμπίνοβ.