Επιστροφή στις νίκες για την Μπολόνια που με γκολ από Ντε Σιλβέστρι και Αρναούτοβιτς επικράτησε με 2-0 της Κάλιαρι και την άφησε στον πάτο της βαθμολογίας.

Ξανά στον ίσιο δρόμο μπήκε η Μπολόνια που μετά από δύο σερί ήττες, πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Σίνισα Μιχάιλοβιτς επικράτησε με 2-0 της Κάλιαρι και την άφησε ουραγό στον πάτο της Serie A.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο μέρος, οι ροσομπλού ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με γκολ του προωθημένου Ντε Σιλβέστρι (50’) και είχαν δύο ακόμα ευκαιρίες με τον Αρναούτοβιτς για να καθαρίσουν ακόμα πιο εύκολα το ματς.

Η απογοητευτική Κάλιαρι του Μπάμπη Λυκογιάνννη τελείωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κάσερες, με την ομάδα της Σαρδηνίας να δέχεται και δεύτερο γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Αρναούτοβιτς και με την νέα ήττα της να παραμένει ουραγός με μόλις μία νίκη έπειτα από 11 αγωνιστικές