Η Ίντερ ξέσπασε στη Μπολόνια για τις απώλειες κόντρα σε Σαμπντόρια και Ρεάλ Μαδρίτης, επικρατώντας με το επιβλητικό 6-1.

Αφησε πίσω την απώλεια στην έδρα της Σαμπντόρια και επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι, η οποία «γάζωσε» την Μπολόνια στο Μιλάνο (6-0). Μόλις στο 6’ ο Λαουτάρο Μαρτίνες σκόραρε από κοντά μετά τη σέντρα του Ντάμφρις και έκανε το 4×4 στο φετινό Campionato. Στο 30’ ο Σκρίνιαρ με κεφαλιά έγραψε το 2-0 έπειτα από κόρνερ του Ντιμάρκο και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπαρέλα τελείωσε οριστικά το όποιο ενδιαφέρον για τη νίκη με το 3-0.

Στην επανάληψη και το 54’ με σουτ από κοντά ο Βεσίνο έδωσε στον αγώνα χαρακτήρα party και στη συνέχεια ανέλαβε ο Τζέκο. Ο Βόσνιος στο 63’ με τελείωμα από το ύψος του πέναλτι και το 68’ από πλάγια και δύσκολη θέση έκανε το 6-0, πριν μειώσει για το τελικό 6-1 ο Τεάτρε με κεφαλιά στο 86′. Στην κορυφή της Serie A θα «κοιμηθεί» η Ιντερ καθώς με αγώνα περισσότερο πέρασε πάνω από Μίλαν και Νάπολι, που είναι οι μοναδικές με 3×3.