Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 και με 1-3 ως το 75ο λεπτό, η Κάλιαρι βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, γύρισε ολοκληρωτικά ένα χαμένο από χέρι παιχνίδι με την Σαμπντόρια, με την ομάδα της Σαρδηνίας να παίρνει μια ηρωική νίκη με γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Για 75 λεπτά τίποτα δεν πήγαινε καλά για την Κάλιαρι. Η φορμαρισμένη Σαμπντόρια έπαιζε με θάρρος στην Σαρδηνία και με τρία γκολ από Κουαλιαρέλα (38’, 70’ ) και Ραμίρες (52’) είχε φτάσει να προηγείται με 0-2 και 1-3, αφού ο Ναϊνγκολάν είχε μειώσει προσωρινά σε 1-2 (69’).

Κι όμως ένα χαμένο ματς, έγινε μία επική ανατροπή. Μέσα σε ένα δίλεπτο (75’, 76’) δύο γκολ του Ζοάο Πέδρο άλλαξαν την ψυχολογία και έφεραν την πρώτη ανατροπή, που ολοκληρώθηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Τσέρι που έχει περάσει πριν από λίγο ως αλλαγή έκανε το 4-3 που έφερε την Κάλιαρι ξανά στην 4η θέση σε ένα απίστευτο ματς!